למידע והרשמה מלאי את הטופס ואנו נחזור אלייך בהקדם

חוגי לימוד לתואר ראשון

חוגי לימוד

החוג למדעים

מכללת 'חמדת הדרום' חרטה על דגלה את פיתוח המצוינות בהוראת המדעים, הכוללת התמקצעות בידע, תוך שימוש בכלי חשיבה מדעית. אתגר זה בא לידי ביטוי בהוראת המדעים החל מגן הילדים. המכללה מכשירה את מורי העתיד להורות את תחומי הידע הרבים במדע וטכנולוגיה, כך שתתפתח עתודה של תלמידים הלומדים מתוך סקרנות, אהבת הטבע ואהבת הדעת והחקר.

להמשך קריאה לחצי כאן

החוג למתמטיקה

"מתמטיקה היא מלכת המדעים" – החוג למתמטיקה של מכללת חמדת הדרום מכשיר את הסטודנטים בשני מסלולים: תיאורטי (תכנים בתמטיקה) ו-דידקטי (שיטות הוראת המתמטיקה). חברי החוג שמים דגש על הקניית החומר התיאורטי בהיבטים הפדגוגיים והדידקטיים, פיתוח החשיבה המתמטית והעשרה בשיטות הוראה מגוונות ומתקדמות.

להמשך קריאה לחצי כאן

החוג לאנגלית

בעולם הגלובאלי המודרני ועתיר הטכנולוגיה תופסת השפה האנגלית מקום מרכזי וייחודי. החוג לאנגלית בחמדת הדרום שם לו למטרה להכשיר מורות מצטיינות ומקצועיות לאנגלית, שינחילו לתלמידות והתלמידים באזור הדרום את השפה ברמה גבוהה, ויחנכו דור של צעירים חדורי מוטיבציה ובעלי כלים לפתח ולשפר את יכולותיהם הלשוניות בשפה. זאת כדי לפתוח להם שערים להצלחה והצטיינות בכל דרך שיבחרו בעתיד.

להמשך קריאה לחצי כאן

החוג למקרא

בחוג למקרא אנו מקנים לפרח ההוראה כלים ללימוד ולהוראת תנ"ך על מכלול מרכיביו: תורה, נביאים, וכתובים; הסיפור, השירה והחוק המקראי; פרשנות קדומה, פרשנות ימי הביניים ופרשנות מודרנית. אנו סבורים שמורה טובה לתנ"ך היא זו שמעשירה את ידיעותיו של התלמיד בעולם המקרא, מפתחת את מיומנויותיו ויכולתו בלימוד ספרי המקרא ופרשניו לדורותיהם ומעצבת את תודעתו ואורח חייו בהתאם למסריו.

להמשך קריאה לחצי כאן

החוג לספרות

החוג לספרות במכללה פותח בפני הלומדים צוהר לעולם הספר היהודי על עושרו התרבותי והאמוני מן המקרא ועד ימינו. במסגרת החוג נחשפים התלמידים ליצירות ספרותיות מתקופות וז'אנרים שונים מהספרות העברית תוך זיקותיה לספרות העולם. תכנית הלימודים בחוג לספרות מבוססת על ההנחה הרואה את הספרות כדיסציפלינה בעלת ערך אסתטי- אמנותי, שיש באפשרותה לחשוף את התלמידים לעולם של ערכי תרבות בהקשר לתחומי דעת רבים במדעי הרוח והחברה.

להמשך קריאה לחצי כאן

החוג לחינוך מיוחד

תכנית ההכשרה להתמחות בהוראה בחינוך המיוחד לגילאי 6-21 במכללת חמדת הדרום מתבססת על הכשרת מורות למסגרות חינוך ממלכתי-דתי כוללניות ומיוחדות. לימודי התשתית יאפשרו לכל הסטודנטיות לרכוש ידע ולפתח הבנה מקיפה על מהות ומחשבת החינוך המיוחד באופן כללי (מהות החינוך המיוחד) וברוח היהדות (אנשים עם צרכים מיוחדים בראי היהדות).

להמשך קריאה לחצי כאן

החוג לגיל הרך

תכנית ההכשרה במסלול הגן מעוגנת בתפיסה שלדמות החינוכית בגיל הרך השפעה משמעותית על עולמו של הילד ועל פיתוח החשיבה שלו. הגננת, כמנהיגה חינוכית, אחראית על טיפוח סביבה לימודית חווייתית ומאתגרת, זאת באמצעות היכרות מעמיקה עם ילדים ועם עולמם. מעבר לכך, על הגננת להיות מנהלת ארגונית יצירתית ופתוחה לשינויים.

להמשך קריאה לחצי כאן